Hviezdy za volantom – Karolína Čičátková

Premiérový ročník novej súťaže nášho časopisu s názvom „Hviezdy za volantom“ má za sebou úvodnú kapitolu. Na autodróme Slovakia Ring absolvovala ako prvá „redakčnú manéž“ na voze Hyundai i30 Karolína Čičátková.

Aké bolo jek hodnotenie? „Užila som si to!“

      

Druhý februárový utorok sme sa v spoločnosti slovenskej Miss z roku 1998 vybrali na Slovakia Ring. „Jazdilo sa mi super. Bolo to výborné. Najprv som však mala také zmiešané pocity, pretože nemám rada ani kolotoče. Obávala som sa preto, že dráha na Slovakia Ringu v kombinácii s týmto mrštným autíčkom mi nemusí, urobiť dobre. Dúfala som, že môj žalúdok to vydrží a nebudem musieť zvracať. Keď som to auto však začala šoférovať, tak sa dostavili úplne geniálne pocity.,“ rozhovorila sa niekdajšia modelka Čičátková.

Niekdajšia misska, ktorá mimochodom v súčasnosti moderuje reláciu Showbiz na spravodajskej televízii TA3, má bohaté skúsenosti s autami. Prvé dostala už ako 18-ročná, keď v spomínanej súťaži krásy vyhrala Ford Ka. Postupne si vyskúšala rôzne luxusnejšie značky, pričom v súčasnosti jazdí na Porsche Cayenne GTS. Šoférskych skúseností ma teda dostatok, ale na Slovakia Ringu ju okrem nového modelu Hyundai i30 čakala aj mokrá trať a neustále sneženie z dažďom. „Myslím, že so samotnou jazdou neboli problémy. Ale aj tu sa potvrdilo, že pri cúvaní a parkovaní na čas, mám určité nedostatky. Mám ešte na čom pracovať,“ uviedla rodáčka z Nových Zámkov.

      

„Ja som veľmi zodpovedný človek a aj na tento okruh v Orechovej Potôni som prišla s rešpektom. Možno som mala aj určitý strach, ale ten som rýchlo prekonala. Teraz, keď sme išli na čas, tak som si dávala viac pozor na to, aby som zaparkovala presne do vymedzeného priestoru. Na Slovakia Ringu som jazdila po prvý raz a skutočne som si to užila! Neskôr som si vyskúšala aj jazdu na odtrhovej plošine a túto skúsenosť môžem každému vrelo odporučiť,“ dodala Čičátková, ktorá má 14-ročnú dcéru Simonku so známym slovenským podnikateľom Ivanom Kmotríkom.

Parametre súťaže

Úloha je v podstate jasná a prehľadná. Každý z účastníkov súťaže „Hviezdy za volantom“ musí absolvovať čo najrýchlejšie zamotanú trať pozostávajúcú z kombinácie rýchlych a technických pasáži. Okrem toho však na „slovenské celebrity“ čaká aj pasáž s cúvaním na presnosť a na dĺžku celého auta, či brzdenie na presnosť. Každý účastník súťaže má najskôr dve skúšobné jazdy a potom dve naostro, pričom sa počíta len lepší z dvoch časov. Časové výstupy budeme postupne zapisovať do tabuľky, pričom na konci roka určíme trojicu najlepších.

Text: Peter Barta,  foto: Peter Varga

auto magazín
Hyundai